Z KUŞAĞI EKONOMİSİ KİTABIN KAPAK GÖRSELİNİ İNDİR

DENISE VILLA & JASON DORSEY

Z KUŞAĞI EKONOMİSİ

Z Kuşağı İş Dünyasının Geleceğini Nasıl Değiştirecek ve Bunun İçin Ne Yapmalı?

“Jason’ın ekibimizle birlikte çalışması, müşterilerimizle nasıl iletişim kuracağımız ve farklı kuşaklardan çalışanlarımızı nasıl yöneteceğimiz konularında derin bir etki yarattı.”

Steven Williams, PepsiCo Foods Kuzey Amerika CEO’su

“Z Kuşağı Ekonomisi geleceklerini Z Kuşağıyla güçlendirmek isteyen CEO’ların, yönetim kurulu üyelerinin ve yenilikçilerin tam da okumaları gereken bir eser. Çalışan bağlılığı ve müşteri sadakati arasında nasıl bağlantı kurulacağına ve oluşturulacağına dair net ve değerli bir yol haritası sunuyor.”

Betsy Atkins, Volvo Car AB, Wynn Resorts ve Oyo’nun Yönetim Kurulu Üyesi

“Denise ve Jason’ı dinleyin! Yeni şeyler yaratan herkes, her lider ve her ebeveyn bu kitabı okumalı. Eğlence ve kültür dünyasının ön saflarında yer alan biri olarak Z Kuşağı Ekonomisi’ni şiddetle tavsiye ediyorum.”

Kenan Thompson, Saturday Night Live Show

Z Kuşağı her şeyi değiştiriyor. Günümüzün işletmeleri ise onlara ayak uydurmaya çalışıyor: Reklam kampanyaları, pazarlama ve tanıtım bu yeni kuşak için artık normal gelen yöntemlerle yapılıyor. Üstelik artık iş hayatına da katılıyorlar!

Z Kuşağı kendilerinden önceki kuşaklardan tamamen farklı bir şekilde, teknolojik gelişmelerin tam ortasında yetişti. Bütün hayatları boyunca önlerinde dizüstü, tablet bilgisayar veya cep telefonu ekranları oldu ve alışverişten eğitime, eğlenceden iletişime kadar her şeyi buradan gerçekleştiriyorlar. Önceleri iş dünyasının sadece hedef kitlesi olan Z kuşağı artık bu dünyanın aktörü haline geliyor. Peki ama onlara göre tasarlanmamış bu dünyada kendilerine nasıl yer bulacaklar?

Bugünün büyük firmaları, holdingleri, fabrikaları, mağazaları gün geçtikçe daha çok Z Kuşağından eleman alımı yapıyor ve işletmelerini bu yeni personellerine göre dönüştürmek zorunluluğu duyuyorlar. Uzlaşma sağlamak adına iki taraf da tavizler veriyor ancak orta ve uzun vadede yaşanan bu dönüşüm tamamen Z kuşağının lehine olacak gibi duruyor. Z Kuşağı Ekonomisi binlerce gençle yapılan görüşmeler sonucunda bir “kuşak modeli” ortaya koyuyor. Yöneticiler için kılavuz niteliğindeki bu kitap Z Kuşağının alışveriş alışkanlıklarına, marka seçimlerine, eğitim, çalışma ve hatta emeklilik planlarına kadar çok çeşitli konularda neler düşündüklerini ve nasıl aksiyonlar aldıklarını gözler önüne seriyor.

Kuşak Değişimleri Merkezi (The Center for Generational Kinetics) kurucuları Dr. Denise Villa ve Jason Dorsey, yaptıkları onlarca araştırmadan ve yüzlerce firmaya verdikleri danışmanlık hizmetinden yola çıkarak kaleme aldıkları bu kitapta Z Kuşağı kimdir; işverenler, pazarlamacılar ve satış yöneticileri neleri bilmeli; ve de en önemlisi, liderler şimdi ne yapmalı gibi sorulara yanıtlar sunuyor. Kesin olarak söylenebilecek tek şey ise şu: Z Kuşağı iş dünyasının geleceğini değiştirecek!

Z Kuşağı Ekonomisi yeni gelen kuşağı anlayabilmek, günümüz iş dünyasında nerede konumlanabileceklerini kestirebilmek, ne gibi fırsatlar sunduklarını ve girdikleri ortamlarda nasıl değişiklikler ve dönüşümler gerçekleştirebileceklerini kavrayabilmek adına geleceği hedefleyen yöneticilerin ve liderlerin ıskalamamsı gereken bir rehber kitap.

 • Kategori: 2022 KİTAPLARIİŞ DÜNYASI
 • Dizi: İş Dünyası
 • Çevirmen: Gökçen Şahin
 • Özgün Adı: Zconomy: How Gen Z Will Change the Future-and What to Do About It
 • Özgün Dili: İngilizce
 • Kapak Tasarımı: Kutan Ural
 • Boyutlar: 13,5x21 cm
 • Kapak Türü: Karton Kapak
 • Sayfa Sayısı: 304
 • Basım Tarihi: Ocak 2022
 • ISBN: 978-625-8431-09-4
 • Barkod No: 9786258431094