Hakkımızda

Kronik Kitap olarak ülkemizin kültür yayıncılığına yepyeni bir soluk getirmek amacıyla 2016 sonbaharında yayın hayatına başladık. İçeriklerinden kapak tasarımlarına, baskı kalitesinden sosyal medya iletişimine dek komple bir yayıncılığı hedefledik ve kısa denebilecek bir sürede Türk yayıncılığının çıtasını yükselttik.

Tarihimizi dünya tarihçiliğine kabul ettiren merhum Halil İnalcık ile Türkiye’de tarihi geniş kitlelere sevdiren İlber Ortaylı’nın kitaplarını yayına hazırlarken duyduğumuz heyecanı her daim okuyucularımızda da gördük. Bu duygu alışverişi, hepsi birbirinden kıymetli yazarlarımızın kitaplarına da yansıdı ve ortaya her biri kaynak niteliğinde olan dev bir katalog çıktı.

Bu katalogda tarih alanında bahsi geçen değerli tarihçilerle atılan başarıların yanı sıra edebiyat, sosyal bilimler, popüler bilimler, iş dünyası ve eğitim gibi konularda hem ülkemizin yetkin isimlerinin kaleme aldığı hem de çeviri olarak son derece önemli kitaplar da yerini alıyor. Yayıncılık dünyasına uzun yıllardır hizmet eden editörlerimiz bu kitapların her birini titizce inceliyor, hazırlık aşamasından raflara ulaşana dek okuyucularımızın olabildiğince fayda sağlaması için çabalıyor.

Saygın yazarların telif ve çeviri eserlerini okurlarla buluşturmaya devam eden Kronik Kitap, bir taraftan yazın ve yayın dünyasının tanınmış yazarlarını bünyesine katmaya devam ediyor, diğer yandan da geleceği parlak isimlerle kataloğunu genişletiyor.

Kronik Kitap, meraklısından profesyoneline tüm okuma tutkunlarının yanında!

BÜLTEN